تبلیغات
پیش دبستان و دبستان غیرانتفاعی طاهره

پیش دبستان و دبستان غیرانتفاعی طاهره
تعلیم و تعلم عبادت است 
صفحات جانبی
لینک های مفید


تعریف ریاضیات : ریاضیات زبانی است كه در تعریف دقیق اصطلاحات و نمادها به كارمی رودومارادربرقراری ارتباطات علمی وسایر ارتباطات در زندگی روزمره توانا می كند .

 

افت تحصیلی :

تعریف اول : عبارت است از عدم موفقیت در تحصیل و وقوع ترك تحصیل یا ترك تحصیل زودرس ، تكرار پایه تحصیلی و مردودی در نظام آموزش وپرورش ، و ترك یك دوره تحصیلی قبل از اتمام آن

تعریف دوم : منظور از افت تحصیلی كاهش عملكرد تحصیلی و درس دانش آموزان از سطحی رضایت بخش به سطحی نامطلوب است . پس مقایسه و سنجش سطح عملكرد تحصیلی قبلی و فعلی دانش آموزان بهترین شاخص افت تحصیلی است .

3- عوامل آموزشی : عبارت است از شرایط حاكم و موجود در خانواده از جمله پایین بودن طبقه اجتماعی ، ناسازگاری های خانوادگی ، افزونی تعداد افراد خانواده ، میزان تحصیلات والدین ، میزان برخورداری از محبت اولیا ، نحوه برخورد اولیا با دانش آموزانی كه دچار افت تحصیلی می باشند .

4- عوامل اجتماعی : عبارتست از میزان ارزش گذاری جامعه به امر تعلیم و تربیت و اهمیت دادن به آن و ارج نهادن به مقام مربیان ، محل زندگی كودك ، میزان تشویق ، میزان امكانات تفریحی و فرهنگی ، چگونگی گذران اوقات فراغت و ارزش اجتماعی والدین .

5- عوامل آموزشگاهی  : عبارتست از شكل و ساخت ظاهری مدرسه ، افزونی دانش آموزان ، مهارت معلمان ، طرز برخورد مسئولین و دست اندر كاران تعلیم و تربیت .
طبقه بندی: تعلیم و تربیت كودكان،
برچسب ها: افت تحصیلی،
[ چهارشنبه 5 تیر 1392 ] [ 09:35 ق.ظ ] [ پیش دبستان و دبستان غیرانتفاعی طاهره ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی دروس پایه ابتدایی راه اندازی شده است
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :